HOBIzones alustab tööd mudeliring

Juba sel neljapäeval alustab meie juures tööd noortele sportlastele suunatud mudeliring. Õpime sõitma ja ehitama, ühendame teooria praktigaga ning õpime võidusõidu saladusi.
Loe lisaks

Võidusõidu saladused: Ehita oma auto aeglaseks et olla slowmo's kiire.

Igasugune loogika ütleb, et kui tahad paremat kiirendust siis vajad võimsamat mootorit. Ka see peab paika, ent mootori jõust (w) palju olulisem on see mis jõud mõjub ratastele, ehk mis reaalselt autot edasi lükkab. Täna vaatamegi kuidas slowmo formaadis olla võrdsematest võrdsem kasutades ülekande optimeerimist.
Loe lisaks

Võidusõidu saladused: Sõida vähem, et sõita kiiremini.

Nagu võidusõidus ikka, mida piiratumad on tingimused seda enam hakkavad rolli mängima nüansid. Täna lahkan natukene seda mis saladused peituvad slowmo formaadi kiires sõidus. St kuidas sõita kiirest aeglasel võistlusel, ehk kuidas läbida rada võimalikult lühikeselt selleks et mitte olla aeglane aeglaselt sõitmise võidusõidus..... Vot nüüd läks küll keel sõlme, aga vaatame edasi.
Loe lisaks

LRP S10 Blast TC karbist välja

Me oleme pikalt otsinud ja valinud mudelit mis oleks eriti sobilik mudelismis alustajale. Kriteeriumid selleks ei olegi tegelikult väga keerulised. Mudel peab tulema sõiduvalmis (RTR) komplektis, olema vastupidav ja alustajale lihtne sõita, hind ei tohiks olla kosmoses ning auto peab olema upgradetav, et purustada vähemalt 11 sekundi ringiaeg. Aga see ülesanne ei ole nii lihtne kui esmapilgul tundub. Paljudel kvaliteetsetel tootjatel on entry level versioonid võistlusautodest, ent hind kisub siiski kõrgeks. Ja Hiina tootjate odavad mudelid ei kannata mingit kriitikat.
Loe lisaks

18-26 oktoober avame iga päev uksed kell 11.00

Et koolivaheajal noortel tegevust oleks oleme sel perioodil avatud iga päev alates kella 11'st. Rada on avatud vähemalt kuni 19.00'ni aga huviliste olemasolul ka kauem. Tule harjutama, sest ainult nii saad kiiremaks.
Loe lisaks

8. oktoobril möödub 10 aastat esimesest WinterCup sarja võistlusest

Rando: Oli aasta 2004 suvi, kui mehed (so. Mina ja Jaan, ehk pooled Eesti automudelistid tol ajal) istusid, rääkisid juttu ning tulid jaburale mõttele korraldada talvel mõned võistlused. Et asja mitte ideetasemele jätta panime paika kalenderplaani ning võistlused võisid alata. Esimeseks võistluse päevaks sai märgitud 8. oktoober 2004, ehk kuu teise nädalavahetuse laupäev.
Loe lisaks

Harjumaa mudeliringide õpilaste sõprusvõistlus saue HOBIzone's

Täna veetsid mõnusa päeva HOBIzone's Harjumaa mudeliringide noored. Paljudele neist oli see esimene võistluskogemus ning sel puhul sõitsime slowmoSUNDAY formaati kus kõikidel mudelitel oli lõppkiirus piiratud max 20km/h. Tasavägisesse noorte mudelihuviliste konkurentsi sekkusid arvestuse väliselt ka saue HOBIzone tuumiku liikmed kes küll sel korral said veel väikest üleolekut nautida, ent vaadates kuidas noorsportlased arenesid ei ole ilmselt "vanakestel" selles osas pikka pidu.
Loe lisaks

30.04 avame pidulikult uksed

30. aprillil avab HOBIzone Sauel raadio teel juhitavatele mudeliautodele sõitmiseks mõeldud püsiraja. Üritusel saavad kõik mudeliautode omanikud ja ka teised huvilised katsetada uut rada ning panna ennast proovile väikesel võistlusel. Üritus algab kell 17.00 ja rada jääb avatuks kuni huvilisi jätkub.
Loe lisaks

saue HOBIshop uued kaubad

Meie kohalikus hobipoes on vahepeal  üht-teist toimunud ning kaubavalik on kuu algusega võrreldes kümnekordistunud, lisaks saab nüüd ka pangakaardiga maksta
Loe lisaks

Rada on avatud treeninguteks

23. Märtsil avasime raja treeninguteks. Veel viimast viimistlust vajav rada ootab sportlasi kolmapäeva õhtutel ja nädalavahetustel.
Loe lisaks