8. oktoobril möödub 10 aastat esimesest WinterCup sarja võistlusest

Rando: Oli aasta 2004 suvi, kui mehed (so. Mina ja Jaan, ehk pooled Eesti automudelistid tol ajal) istusid, rääkisid juttu ning tulid jaburale mõttele korraldada talvel mõned võistlused. Et asja mitte ideetasemele jätta panime paika kalenderplaani ning võistlused võisid alata. Esimeseks võistluse päevaks sai märgitud 8. oktoober 2004, ehk kuu teise nädalavahetuse laupäev.
Võistlejaid kutsuda ei olnud keeruline. Kõik kuus inimest kes sobilikke mudeleid omasid olid vaid telefonikõne kaugusel. Ja olgugi et 2004 ei olnud just liiga ammu on vist sobilik nooremale generatsioonile meelde tuletada, et telefonid nägid sel ajal välja umbes sellised nagu juuresoleval pildil.

Esimene etapp toimus Tartus, Lõunakeskuse taga asuval Tartu teaduspargi territooriumile tehtud rajal mille autoriks oli Jaan Kikka. Esimesel hooajal sõideti 1:8 Nitro buggy, MonsterTruck ja 1:10 open 
võistlusklasse ning osalejaid oli avaetapil kokku 6 (jah, KUUS!), kellest tõsi küll, mõni sõitis mitut klassi. Osalustasu oli neil päevil 100kr.

Fakte WinterCup 2004|2005 hooaja kohta

» Kuus võistlust, millest neli parimat tulemust 
läks arvesse.
» Kolm võistlust Tartu "vanal" rajal.
» Kolm võistlust huvikeskus Kullo ees.
» Kolm võisltusklassi. 1:8 rallycross; MT; 1:10 open.
» Võistlejad Eestist ja Lätist.
» Peakorraldajad: Rando Mere; Jaan Kikka.
» Sponsorid: Matkasport OÜ; Atomic Hobbies.
» Auhinnafond: 6000kr. 

Kusjuures, olgu ära märgitud, et ei enne ega pärast ei ole Eestis toimuvaid mudelivõistlusi sponsoreerinud välismaine (antud juhul USA's) baseeruv mudelipood. Nende panus meie auhinnafondi (parandage, kui mu mälu eksib) oli neli monsteri rehvi, kütusepudel ja mõned kleepsud, ent Eesti sportlastele oli see kindlasti positiivne süst :)

WinterCup püsis välisarjana kuni aastani 2007. Sel ajavahemikul sõideti etappe Tartu, Kullo, Pärnu ja Roogoja rajal. Tänaseks on neist alles vaid Roogoja ning seegi ajahambast puretud ning täielikult võssa kasvanud. 2007 aastast edasi on võisteldud Järve talli hobusemaneežis, Mini RC pitbikede motokrossirajal Jälgimäel ning Juulikul Eesti esimesel püsi offroad siserajal (tänaseks suletud). WinterCup arenes koos sellel osalejatega ning ajalooline rekordarv osalejaid oli 2007 aastal Järve talli hobusemaneežis peetud etapil kus oli kohal 72 võistlejat 92 mudeliga ning hooaja peale kokku osales WinterCup võistlustel üle 130 inimese.

2014|2015 hooajal on seoses saue HOBIzone valmimisega WinterCup teinud hüppe offroadilt onroadile ning juba traditsiooniks saanud kuu teine nädalavahetus on WinterCup'i päralt. Kui sulle läheb korda see, mida see spordiala sümboliseerib ja pakub siis mul oleks siiralt hea meel sind 11. oktoobril Väike-Maarjas ning 12. oktoobril saue HOBIzones kohata ning vanu aegu heietada. Teid kõiki ma nimeliselt kutsuda isegi ei oska, sest oma panuse selle ala jõudmiseks tänasesse faasi on andnud, sajad, kui mitte tuhanded tehnikahuvilised.

Mina aga meenutan nüüd heldimusega seda, et kunagi, kui olin 10 aastat noorem, kui muru oli rohelisem, kui päike käis kõrgemalt ning kui talved olid krõbedamad oli meil võistlustel kuus osalejat. Osalejat, kelle silmis naeru ja rõõmu veel rohkem kui kolmeaastase lapse argipäevas.
Aga päris ausalt, mul on hea meel, et 10 aastaga on Eesti mudelism astunud sellise märkimisväärse sammu nii infra kui sõitjate taseme poolest. Siiski, see, et offroaderid on saanud endale super pesa Väike-Maarja mudelihalli näol rääkimata Laitse, Tartu ja Luige väliradadest, ning ka see, et onroadi huvilised saavad esimest korda nautida päris nende tarbeks ehitatud siserada on minu jaoks triviaalne. Triviaalne selle kõrval, et täna on Eesti mudelism vaieldamatult elujõulisem kui eal varem ning tänu sellele olen täiesti veendunud, et sel kolmeaastasel lapsel on olemas silmapiiril huvitav spordiala mida koos oma isaga viljeleda. Kui ta seda ainult ise soovib.

See kümne aastane teekond on olnud võimas, kõike muud kui igav ning kindlasti kaugel ühestki lõpp-punktist.

"Rajal näeme!"
Rando
Eelmine
WinterCup 2014|2015 1. etapp 12. oktoobril 2014
Järgmine
18-26 oktoober avame iga päev uksed kell 11.00

Lisa kommentaar

Email again: