"Everything looks cool in slow motion"
on filmitegijatele juba ammu teada elutõde. Aga piiratud kiirusel toimuv võidusõit? Need asjad ei käiks justkui ühes lauses?

Siiski-siiski, maksimaalselt 20km/h piiratud mudelite võidusõit on lisaks lahedale olemusele ka väga õpetlik ning väga-väga tasavägine, sest ka väikeste vahede tagasi sõitmine nõuab piloodilt tõsist pingutust ning täpset kätt. Kogu võistlus on ülesehitatud selliselt, et just mudelismi uustulnukatel oleks võimalikult kerge sellele lahedale spordialale siseneda aga et ka juba kogenud mudelistidel oleks tõelist naudingut väga tihedast võidusõidust.

Saue HOBIzone'l on hea meel sind kutsuda rahulikule pühapäevale, et saaksid arendada enda sõiduoskusi, lihvida trajektoore ning nautida väga tihedaid võidusõite kus paremust ei otsusta mitte tehnika vaid piloodi käeosavus.

Võistlused toimuvad iga kuu neljanda nädalavahetuse pühapäeval. Uksed avatud 10:00 esimene eelsõit 11:30. Viimase eelsõitude vooru algus ja registreerimise lõpp 13:30. Päeva orienteeruv lõpp 18:00 mille järel on rada avatud kuni 19:00'ni.

Kalender
24. jaanuar
28. veebruar
27. märts
24. aprill
29. mai
26. juuni
24. juuli
28. august
25. september
23. oktoober
27. november
26. detsember

Osalustasu oma mudeliga 20€ (litsentsiomanikule 15€).
Ajavõtu transponderi rent 5€ (litsentsiomanikule tasuta)
NB: Ühe mudeliga saab osaleda kuni kaks osalejat ning sel juhul tuleb osalustasu maksta ainult üks kord ehk kutsu sõber ka oma mudeliga sõitma ning saad ise osalemise tasuta!

Osalustasu klubimudeliga 35€ või ühe klubimudeliga kahele võistlejale kokku 50€. Klubimudeli broneerimiseks kirjuta palun saue (at) hobi.ee.

Piirangud
Kõik võistlejad sõidavad ühes võistlusklassis sõltumata mudeli tüübist, kiirus on piiratud maksimaalselt 20km/h (mõõdetakse kohapeal spetsiaalse stendiga).

Algajad ja elukutselised:
Kõik autod sõidavad ühes klassis, ent korraldaja jagab sõitjad sõltuvalt nende kogemustepagasist ja osavusest kahte divisioni.
  • alustajate slowmo on kõikidele, kes on astumas oma esimesi samme automudelispordis.
  • pro-slowmo klassi liigutab korraldaja sõitjad kes tegelevad mudelitel spetsiifilise slowmo ettevalmistusega või on lihtsalt väga head sõitjad. Kui sind siia gruppi tõstetakse siis võta seda kui komplimenti.
Auhinnad
Saue HOBIzone premeerib finaali kolme parimat. Lisaks saavad medali kaela kolm parimat noort kes põhiarvestustes poodiumile ei pääsenud.

Punktiarvestus
Online punktitabeli leiad siit
slowmo sarjas peetakse punktiarvestust kus igal etapil antakse lõppjärjestuse põhjal punkte vastavalt lõpptulemustele.
Punktisüsteem on järgmine
1. Koht 20p
2. koht 19p
3. koht 18p
....
20 koht 1p

Juhul kui osalejaid on rohkem kui 20 tõuseb ka maksimaalne punktiarv võrdselt osalejate arvuga, ehk näiteks 30 osalejaga võistlusel on võitja punktisumma 30 teisel kohal 29 jne. Sarja arvestuses läheb arvesse igal osalejal 6 parimat tulemust. slowmoSUNDAY hooaeg kestab kogu 2016 kalendriaasta.